Бърнли се доближи на точка от четвъртото място

Бърнли се доближи само на точка от четвъртото място във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 1:0 Уотфорд на "Търф Моор". Скот Арфийлд отбеляза единствения гол в самия край на първата част, когато овладя добре центриране на Гудмундсон, преодоля Янмаат и стреля в далечния ъгъл. Това се случи само шест минути, след като Марвин Зеегер получи директен червен картон и остави Уотфорд с човек по-малко. Той бе санкциониран заради влизане с два крака срещу Стивън Дефур.

През второто полувреме гостите имаха две претенции за дузпи, които не бяха уважение от главния рефер Лий Пробърт. Гол на Ашли Барнс 20 минути преди края пък бе отменен заради спорна засада.

Бърнли има 28 точки - колкото Тотнъм и Арсенал. Уотфорд е с 22, което отрежда на отбора осмо място.