Бони отлепи Суонзи от дъното

Суонзи се отлепи от дъното на класирането, след като постигна домакинска победа с 1:0 над Уест Бромич. Единственото попадение в срещата бе дело на Вилфред Бони в 81-ата минута.

Преди двубоя и двата отбора се намираха в трагична форма. Това сякаш парализира играчите, които не създадоха почти нищо през първото полувреме. При единствената по-опасна ситуация Джак Ливърмор удари гредата след изстрел с глава.

Суонзи опита да вдигне темпото след почивката, като Бони поведе отбора. Той първо направи отличен пробив и стреля, но топката мина малко встрани от вратата. Девет минути преди края на редовното време след ъглов удар топката се озова на крака на нападателя и той я заби в мрежата през море от тела.

Уест Бромич няма победа вече 14 поредни мача от Висшата лига, но все още не е в зоната на изпадащите. Суонзи пък е на точка зад тях.

СУОНЗИ - УЕСТ БРОМИЧ 1:0
1:0 - Бони (81)