Два червени картона и много бой от Ботев за Етър (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна лесен успех с 3:0 над Етър в среща от 20-ия кръг на Първа професионална лига. Играчите на Николай Киров прекъснаха серията си от мачове без победа и “канарчетата” ще зимуват сред първите шест отбора в елита.

Головете за състава на Николай Киров реализираха Серкан Юсеин (7), Дуде Ндонгала (26) и Цветомир Панов (50). Главният съдия Ангел Ангелов пък изгони първо Серкан, а после и Иван Скерлев.

Новакът в Първа лига завърши първата част от сезона на 12-о място с актив от 18 точки. Отборът на Станислав Генчев записа пето поредно поражение като гост.

Първата опасност в срещата бе пред вратата на домакините. "Виолетовите" задържаха добре топката, която се озова в краката на Йордан Апостолов. Опитният халф стреля, но Иван Чворович се намеси, избивайки кълбото в ъглов удар.

В 8-ата минута падна и първото попадение в срещата. След едно разбъркване кълбото падна на волето на Серкан Юсеин, който с много точен изстрел разстреля Христо Иванов. В 24-ата минута Тодор Неделев пробва късмета си, но топката прелетя встрани от целта.

Две минути по-късно "канарчетата" вкараха нов гол. Дуде Ндонгала получи подаване от Афонсо, след което талантливият флангови футболист изключително технично се разписа за 2:0.

В 28-ата минута Серкан Юсеин остави тима си с човек по-малко, след като получи втори жълт картон за  нарушение срещу Чавдар Ивайлов. Малко преди края на първата част отново Неделев пробва късмета си, но топката прелетя далеч от вратата на Иванов.

Второто полувреме започна мечтано за Ботев. В 50-ата минута Цветомир Панов направи 3:0. Крайният бранител проби отдясно, напредна спокойно и в крайна сметка шутът му се озова в мрежата на Етър. В 59-ата минута и гостите останаха с 10 човека на терена. Иван Скерлев получи втори жълт картон.

Резервата Фелипе Бризола стреля от границата на наказателното поле, но опитният страж на гостите улови. В последните минути Иван Петков излезе очи в очи с Чворович. Победител излезе вратарят на "канарчетата". Това бе и последната интересна ситуация в срещата.

БОТЕВ (ПД) - ЕТЪР 3:0

1:0 Серкан Юсеин (7)
2:0 Дуде Ндонгала (26)
3:0 Цветомор Панов (50)

БОТЕВ: 99. Чворович, 2. Панов, 18. Терзиев, 70. Димов, 23. Минев, 10. Юсеин, 17. Балтанов, 8. Неделев, 29. Ндонгала, 93. Афонсо, 9. Виана

ЕТЪР: 1. Иванов, 4. Скерлев, 30. Атанасов, 16. Гълъбов, 25. Александров, 7. Вълчанов, 73. Стоянов, 88. Апостолов, 22. Колев, 17. Ивайлов, 89. Бадара