Мартин Тошев се развихри и донесе важни три точки за Септември (видео+галерия)

Отборът на Септември (София) завърши годината с успех. Играчите на Николай Митов победиха с 2:1 Черно море в среща от 20-ия кръг на Първа професионална лига. Головете за домакините заби Мартин Тошев. Единственото попадение за гостите от Варна пък реализира Георги Илиев.

Първата ситуация в срещата дойде още в 3-ата минута, когато Антон Огнянов центрира в наказателното поле, но топката бе изчистена от защитата на домакините. В 14-ата минута “моряците” направиха бърза атака. След центрирането Янко Георгиев не се намеси добре, но никой от гостите не успя да засече кълбото.
 Септември - Черно море
В 29-ата минута Антон Огнянов пусна в наказателното поле към Орлин Старокин, а той стреля, но Георгиев показа класа, след като успя да улови топката. В 35-ата минута домакините откриха резултата. Иван Тилев изведе Мартин Тошев, опитният нападател преодоля стража на “моряците” и реализира за 1:0.

Нов шанс за Септември в последните секунди на първата част. Мартин Тошев стреля много красиво от воле, но прати топката над вратата на Емо Михайлов.
Втората част започна перфектно за гостите от Варна. При една контраатака  за Черно море, Георги Илиев с далечен удар прати топката в левия долен ъгъл на вратата на Янко Георгиев за 1:1. Отговорът на Септември не закъсня. Първо Мартин Тошев, а после и Борис Галчев стреляха, но бранителят Илиас Хасани на два пъти изби малко пред голлинията.

В 67-ата минута играчите на Николай Митов стигнаха до втори гол. В негов автор отново се превърна Мартин Тошев. Той засече с глава центриране на Иван Тилев. Младият флангови футболист записа своята втора асистенция в сблъсъка.
В 78-ата минута Борис Галчев пробва късмета си от пряк свободен удар, но Емил Михайлов се справи със ситуацията. Секунди преди края на двубоя един от най-добрите на терена Иван Тилев стреля много добре, но стражът на гостите се намеси. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Васил Левски".