Синът на Клинсман изстреля Атлетик Билбао на върха

Атлетик Билбао все пак намери начин да спечели група J си в Лига Европа, независимо че по средата на битката имаше само 2 точки. С три поредни победи баските успяха да изпреварят всички останали и ще играят на 1/16-финалите. В решителния си двубой тази вечер испанците надвиха украинския Заря с 2:0 като гости в Лвов, а по същото време сензацията Йостерсунд направи 1:1 при визитата си на Херта (Берлин). Така Билбао и шведите събраха по 11 точки, но Атлетик има по-добри показатели в директните сблъсъци.

Испанците обаче трябва да благодарят на 20-годишния вратар на Херта Йонатан Клинсман, който е син на германската легенда Юрген Клинсман. Три минути преди края на двубоя в Берлин той отрази дузпа и така запази крайното 1:1. Ако шведите бяха спечелили, те щяха да са първи в крайното класиране, а Билбао щеше да е непоставен на жребия.

Испанският тим не остави много шансове на Заря и логично стигна до успеха, но трябваше да чака чак до 70-ата минута. Тогава точен беше Ариц Адурис, а четири минути преди края Раул Гарсия удвои. Отделно гостите удариха и една греда.

Йостерсунд пък се нуждаеше от успех на “Олимпиащадион” и дори имаше шанс да поведе чрез Сотирис Папаянопулос в 58-ата минута. След само три обаче играчите на Херта изравниха чрез Петер Пекарик. В края Клинсман спаси шута на Нури от бялата точка.

Херта - Йостерсунд 1:1

0:1 Папаянопулос (58)
1:1 Пекарик (61)

Заря - Атлетик Билбао 0:2

0:1 Адурис (70)
0:2 Раул Гарсия (86)