Ливърпул достигна осминафиналите с нова седмица (видео)

Ливърпул отнесе Спартак (Москва) със 7:0 в последен мач от груповата фаза на Шампионската лига. С този успех мърсисайдци си осигури първото място в група Е и първо класиране за осминафиналите на най-престижния клубен турнир от 2009 г. Капитанът на българския национален отбор остана на резервната скамейка за Спартак и не влезе в игра. Неговият тим продължава участие в Лига Европа, след като завърши трети в групата.

Отборът на Юрген Клоп е отбелязал 12 гола в последните си два мача, след като в събота победи Брайтън с 5:1. “Червените” се разписаха 23 пъти в груповата фаза на Шампионската лига, като сред победите им бе успех със 7:0 при гостуването на Марибор. След класирането на Ливърпул Англия си осигури пет участника на осминафиналите на турнира.

С хеттрик днес се отличи Филипе Коутиньо, който изведе тима с капитанската лента. Бразилецът откри резултата от дузпа още в четвъртата минута. Той се разписа и за 3:0 в 19-ата минута. Преди това Фирмино завърши отлична бърза атака. Малко след почивката Мане вкара страхотен гол преди Коутиньо да оформи хеттрика си. Отново Мане се разписа за 6:0, а Салах оформи крайния резултат.

Ливърпул много рано си осигури преднина, след като Коутиньо се разписа от дузпа. Нарушението бе отсъдено за фаул на Джикия срещу Салах. Въпреки ранния гол, отборът на Юрген Клоп продължи да напада и до 19-ата минута си осигури сериозен аванс. Блестяща бърза атака, преминала през Мане и Салах, завърши с подаване на Фирмино към Коутиньо, който с диагонален удар направи 2:0. Малко по-късно след центриране на Мане топката се отклони в Ташчъ и се озова на крака на Фирмино в наказателното поле, а бразилецът я прати в мрежата.

Ливърпул - Спартак (Москва)@@@

След почивката нещата се влошиха за гостите, които в първите пет минути на второто полувреме допуснаха още два гола. Джеймс Милнър се появи на мястото на Алберто Морено в края на първата част, тъй като испанецът получи контузия. Именно Милнър проби по лявото крило и центрира, а Садио Мане с фантастичен удар от воле разстреля вратаря на руснаците.

Секунди по-късно Коутиньо оформи своя хеттрик. Той получи подаване от Милнър и с нисък удар насочи топката, която се отклони в Бокети и не остави шансове на стража на гостите. Последва период, в който Ливърпул малко намали темпото, но не спря да създава положения. Тимът на Клоп обаче не спря да атакува. В 76-ата минута Мане вкара втория си гол, след като получи подаване от влезлия като резерва Стъридж. До края остана време да се разпише и голмайсторът на мърсисайдци през този сезон Мохамед Салах.

ЛИВЪРПУЛ - СПАРТАК М 7:0
1:0 - Коутиньо (4-д)
2:0 - Коутиньо (15)
3:0 - Фирмино (19)
4:0 - Мане (48)
5:0 - Коутиньо (50)
6:0 - Мане (76)
7:0 - Салах (86)