Локо (Пловдив) се докопа до точка, реферският "малшанс" за Верея продължава (видео)

Отборите на Локомотив (Пловдив) и Верея завършиха наравно 1:1 в последния мач от 19-ия кръг на Първа лига. Гостите от Стара Загора могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки от “Лаута”, тъй като техен редовен гол бе отменен при резултат 1:0 в тяхна полза.

Резултатът бе открит от гостите в седмата минута, когато Петър Витанов намери по отличен начин Илиян Йорданов, който преодоля Илко Пиргов и направи 1:0 за Верея. До края на първата част интересните ситуации пред двете врати не бяха много. Веднъж Пигров изби един удар на Георги Андонов, а на другата врата Димо Бакалов пробва да вкара с глава, но Петър Колев спаси.

През втората част Верея бе по-активният тим на терена, но опасните атаки отново не бяха в изобилие. Все пак в 64-ата минута Мехди Фенуш центрира към Андонов, който си спря с рамо топката и прониза вратата за втори път. Съдията зад вратата обаче алармира на главния рефер, че според него нападателят е играл с ръка и попадението бе отменено. Повторенията обаче показаха, че голът бе редовен. Това бе пореден двубой, в който Верея страда от съдийски решения. Преди няколко кръга старозагорци загубиха от Левски след спорен гол на Давид Яблонски, а по-рано през сезона две редовни попадения за тима срещу Славия не бяха зачетени.

В следващите минути ситуацията на терена не се промени особено много и домакините нямаха много идеи как да стигнат до изравняване. Все пак в 83-ата минута Димо Бакалов нахлу в наказателното поле близо до аутлинията, където Венцислав Бенгюзов подложи крак и спъна нападателя. Реферът посочи дузпата и от бялата точка Симеон Райков изравни. До края на мача ново попадение не падна и двата тима поделиха точките.

В класирането Верея остава в горната част на таблицата и заема пета позиция с 30 точки. Локомотив пък все още няма победа при новия наставник Бруно Акрапович и класирането в първата шестица запчова да става все по-трудна задача. “Смърфовете” са девети с 22 точки.