Очаквайте: На живо от "Герена" с последни новини за Левски

Мартен Фуркад с първа победа

Носителят на Световната купа Мартен Фуркад (Франция) спечели преследването на 12.5 километра за мъже от Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд. Фуркад постигна първа победа за сезона и 64-и индивидуален успех в кариерата си. Французинът измина дистанцията за 30:12.2 минути, след като пропусна само една мишена в четирите си стрелби. Той беше безапелационен и още на средата на надпреварата имаше преднина от повече от 40 секунди.

Втори на 40.8 секунди с две грешки в стрелбата остана Яков Фак (Словения). Куентен Фийон Мейе (Франция) финишира трети на 42.1 секунди също с две пропуснати мишени. Българинът Димитър Герджиков не стартира. В класирането за Световната купа след три старта води Мартен Фуркад със 162 точки, пред Куентен Фийон Мейе със 131 точки и Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) със 118 точки. Стартовете от Световната купа по биатлон продължават следващата седмица в Хохфилцен (Австрия).