Левски срази ЦСКА с 3:0 (видео + галерия)

Женският отбор на Левски записа четвърта победа в женското първенство на Националната волейболна лига, след като надигра категорично ЦСКА с 3:0 (26:24, 25:17, 25:18) във вечното дерби от 7-ия кръг, който се игра столичната зала “Сиконко”.
Левски - ЦСКА 3:0@@@
Първата част бе доста оспорвана - гостенките стартираха силно, след което ролите се размениха. До края на гейма обаче интригата бе налице, но в крайна сметка "сините" се оказаха по-издръжливи и тръгнаха напред в резултата.
Във втория гейм Левски натисна ЦСКА със сервис, след това "червените" изравниха до втората почивка. Момичетата на Радо Бакърджиев излязоха от ситуацията, използвайки отново силния си сервис и поведоха, затваряйки при 25:17. Ключова роля имаше Вангелия Вангелис, която направи серия от седем сервиса, включително 2 аса, като остана на крайната линия до край, до спечелването на гейма.
В третата част левскарките бяха доминиращи и това им донесе крайния успех.
Така Левски завършва полусезона на трета позиция с 12 точки (4 победи, 2 загуби), ЦСКА е на е на второ място със същия актив, но с по-добро геймово съотношение.
Състезателките на Радослав Бакърджиев стартират 2018 година с домакинство на Славия, на 19 януари (петък). ЦСКА гостува на Раковски.
ЛЕВСКИ - ЦСКА 3:0 (26:24, 25:17, 25:18

ЛЕВСКИ: Левски: Кристина Гунчева, Мирослава Паскова, Вангелия Рачковска, Зорница Янева, Деница Димитрова, Моника Кръстева и Кристияна Петрова – либеро (Гергана Георгиева и Мария Йорданова).
Страши треньор: РАДОСЛАВ БАКЪРДЖИЕВ
ЦСКА: Диана Ненова, Силвия Кьосева, Ралина Дошкова, Борислава Съйкова, Мартина Хикова, Натали Петрова и Михаела Михайлова–либеро
Страши треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА.