Динамо най-после живна (видео)

Два гола за три минути донесоха победата на Динамо (Москва) над Ростов с 2:0 в двубой от 19-ия кръг на руската Премиер лига. Успехът бе първи за столичани от 14 октомври. Фатош Бечирай откри резултата в 42-ата минута, а в самия край на полувремето Александър Ташаев зарадва с второ попадение феновете "бяло-сините".

Динамовци са 14-и в класирането, но на малка разлика зад отборите, които са на местата непосредствено пред тях. Ростов е на 10-а позиция, като има само една победа в последните три месеца.
Двубоят на "Арена Химки" беше сблъсък между два от отборите с най-слаба атака. Както можеше да се, очаква, головите положения не бяха много, но в края на първото полувреме Динамо нанесе двоен удар, който се оказа решаващ.

Вратарят на Ростов Иля Абаев имаше няколко добри намеси преди Бечирай да открие резултата. Черногорецът беше изведен с перфектен пас от Самба Соу и технично прати топката в мрежата на гостите. Малко по-късно Абаев и Сверир Инги Ингасон не се разбраха и от това се възползва Ташаев. Футболистът на Динамо открадна топката и спокойно вкара за 2:0.
През второто полувреме Ростов не направи нищо в офанзивен план и улесни задачата на столичани. Динамовци също рядко атакуваха, но за тях по-важно беше да не допускат грешки пред вратата на Антон Шунин.

В следващия кръг Динамо ще е домакин на Анжи в мач, в който ще се опита да вземе нови три точки и да се придвижи в средата на таблицата. На Ростов предстои домакинство на Уфа.