Аржентино-бразилски финал за Копа Судамерикана (видео)

Фламенго се класира за финала на Копа Судамерикана, след като в реванша от полуфиналите победи с 2:0 като гост Атлетико Хуниор. Бразилският гранд спечели и първата среща на собствен терен с 2:1, а тази нощ още веднъж показа, че е по-добрият отбор и стигна до успеха с две попадения на Фелипе Визеу след почивката.

В спора за трофея Фламенго ще се изправи срещу аржентинския Индепендиенте, който вчера елиминира в другия полуфинал Либертад (Асунсион).

Визеу вкара победния гол и в първия мач, а днес беше единият от двамата герои за "Червено-черните", заедно с вратаря Сезар.
Домакините от Колумбия бяха по-добрият отбор преди почивката, но не се възползваха от многото голови положения, които създадоха. Фламенго организира няколко скоростни контри и при една от тях Визеу засече центриране от десния фланг, но стражът на Атлетико Хуниор Себастиан Виейра изби в корнер.
Втората част започна със спорна ситуация в наказателното поле на гостите, когато реферът спокойно можеше да отсъди дузпа. В 52-ата минута Визеу тръгна от центъра, надбяга защитник на колумбийците и хладнокръвно откри резултата.
В 89-ата минута Атлетико Хуниор все пак получи дузпа, но Чара стреля слабо и Сезар спаси. Малко по-късно защитата на домакиите забрави за Визеу и звездата на Фламенго вкара за крайното 0:2.