Фернандо Торес се развихри с първи голове на "Метрополитано" (видео)

Идолът на феновете на Атлетико Мадрид Фернандо Торес отбеляза два гола за победата над Елче с 3:0, която класира тима на Диего Симеоне на осминафиналите в турнира за Купата на краля. Хлапето се разписа по веднъж във всяко от полуремената, като за него това бяха първи попадения на "Wanda Metropolitano". Той е първият футболист с два гола на новия стадион на "Дюшекчиите" и последният, който се разписа два пъти на "Висенте Калдерон". Преди това Хосе Хименес откри резултата в 31-ата минута, а многобройните пропуски на Торес и Лусиано Вието спасиха гостите от истински погром.

Първата среща завърши 1:1 и днес Симеоне заложи на доста силен състав. Антоан Гризман остана на пейката, но Торес, Вието, Яник Ферейра Караско и Николас Гайтан се постараха да докажат на аржентинския наставник, че заслужават да играят по-често.

Вието и днес беше много активен, но отново не успя да вкара гол. Първите положения в двубоя се откриха именно пред него, но липсата на увереност си пролича и нападателят на Атлети на два пъти се размина с попадение.
В 25-ата минута топката срещна гредата след силен шут на Коке, а после никой от Атлетико не се възползва от разбъркването в наказателното поле и в крайна сметка защитник на Елче изчисти. Центрирането след корнера предизвика ново объркване на бранителите на гостите, но Вието пак стреля в аут.
Атлетико поведе в 31-ата минута след нов ъглов удар и неразчетено излизане на вратаря на Елче Гийермо Вайехо, което Хименес наказа. Две минути по-късно Вайехо изби топката след удар на Караско, но Торес беше наблизо и елегантно покачи на 2:0.
През второто полувреме Елче заигра по-открито, но това само помогна на Атлетико да създава голови положения през няколко минути. Караско подходи несериозно след чудесен пас на Фернандо Торес, а Ел Ниньо стори същото в 65-ата минута, когато беше изведен очи в очи с Вайехо от Вието. Все пак, Торес зарадва отново феновете на "рохибланкос" при следващата опасна атака на домакините. Подаването беше на резервата Шиме Върсалко, а опитният нападател майсторски стреля под гредата за 3:0.
До края домакините направиха още няколко пропуска, а Торес се размина с хеттрик. Заслуга за това имаше и вратарят на Елче, който след почивката демонстрира впечатляващ рефелекс.

АТЛЕТИКО МАДРИД - ЕЛЧЕ 3:0 (2:0)