Шумен резил за Атлетик Билбао - баските потънаха в 95-ата минута, потопени от аматьори

Отборът на Атлетик Билбао изживя една от срамните вечери в своята история, след като отпадна от турнира за Купата на краля още на 1/16-финалите, и то от третодивизионния Форментера. Първият мач на балеарския остров беше завършил 1:1. Тази вечер в Билбао домакините изиграха слабо първо полувреме, а след почивката направиха куп пропуски. В 95-ата минута, при дадени три продължение, Алваро Мунис наказа именития тим с гол с глава след корнер. Двубоят се игра пред рекордно малко публика за новия “Сан Мамес” - само 14 294 души, което е много под стандартите за мач на Атлетик.

“Лъвовете” излязоха с немалко титуляри в състава си с идеята да избегнат рискове. През първото полувреме “червено-белите” отегчиха публиката с незавършените си атаки. Сабин Мерино стреля неточно с глава в деветата минута. В 22-ата Маркос Контрерас се справи с удар на Акече. В 40-ата Кесада изби от голлинията след опит на Иняки Уилиямс.

След почивката билбаинският тим тръгна мощно напред и започна да пропуска положение след положение. В 56-ата Уилиямс не уцели вратата с глава след прекрасен пас на Иниго Лекуе. В 67-ата Енрик Саборит шутира над гредата. В 73-ата резервата днес Ариц Адурис не успя да вкара, след като Хави Роса изчисти пред голлинията.

В 83-ата гостите от балеарския остров имаха великолепен шанс да шокират “Сан Мамес”. Линян беше изпуснат при корнер, стреля много опасно с глава и Яго Ерерин с мъка изби над гредата. В 89-ата Иняки Уилиямс пак не успя да насочи в мрежата, след като надбяга бранител и потърси близкия ъгъл - топката се оплете от външната страна на мрежата. В последния дъх на срещата гостите си спечелиха корнер. При дадени три минути продължение Алваро Мунис успя да вкара историческия гол за своя тим в 95-ата минута. Той се пребори за висока топка и реализира с глава. Веднага след това съдията даде последен сигнал.
Така Атлетик отпадна от любимия си турнир още в най-ранната възможна фаза. В събота на "Сан Мамес" пристига шампионът на Испания Реал Мадрид в среща от 14-ия кръг на Ла Лига.