Дузпи решиха дербито на Верона

Голямото дерби на Верона от 1/16-финала за Купата на Италия бе решено след изпълнение на дузпи. В редовното време Киево и Верона не излъчиха победител, като мачът завърши 1:1, но при дузпите символичните гости в този двубой се наложиха с 5:4 точни изстрела.

Киево поведе рано в резултата. Още в 8-ата минута ветеранът Серджо Пелисиер даде преднина на “Летящите магаренца”. В 34-ата минута обаче Верона възстанови равенството, а автор на изравнителното попадение бе Мохамед Салим Фарес.

До края на редовното време и продълженията не паднаха повече голове и така победителят се наложи да бъде излъчен след изпълнение на дузпи. Там Пелисиер пропусна още при първия изстрел за Киево и това се оказа фатално, тъй като всички изпълнители на Верона бяха точни и с 5:4 “жълто-сините” продължават напред.

Тази победа донесе малка радост за привържениците на Верона, след като тимът върви доста зле в първенството и заема предпоследното 19-то място. На 1/8-финал веронци ще гостуват на Милан.