100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Неймар взе нещата в свои ръце и прати ПСЖ на десет точки пред останалите (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен върви уверено към връщането си на титлата на Франция. Парижани се възползваха от грешните стъпки на основните си претенденти - Монако и Лион, след като се справиха с 2:0 с Троа в мач от междинния 15-и кръг на Лига 1, и вече имат десет точки преднина на върха на класирането. Успехът дойде по-трудно от очакваното, след като до 73-ата минута резултатът бе 0:0, но Неймар взе нещата в свои ръце и донесе победата с гол и асистенция за Единсон Кавани.

Наставникът на ПСЖ Унай Емери бе направил няколко смени в титулярния си състав, като даде почивка на Алфонс Ареола, Дани Алвеш и Килиан Мбапе. Шанс за изява получава халфът Джовани Ло Селсо. През първата част Троа действаше прибрано в защита и почти не позволяваше на ПСЖ да стига до опасноси пред вратата. Все пак домакините бяха близо до откриване на резултата пет минути преди почивката, когато получиха право да изпълнят дузпа. Карим Азамум задържа в наказателното поле Кавани и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана уругваецът, но Мамаду Самаса отрази удара му.

През втората част ситуацията на терена не се промени много и Троа се държеше стабилно в защита. Все пак в крайна сметка в 73-ата минута Неймар превзе крепостта на гостите. Бразилецът получи топката на границата на наказателното поле и с мощен шут с левия крак прониза мрежата. В самия край на мача пък Ней получи топката по лявото крило и след като напредна към наказателното поле намери Кавани, който със силен удар направи 2:0.
По този начин ПСЖ вече има десет точки аванс на върха на класирането. Парижани са с 41 точки, докато вторият Олимпик Марсилия е с 31. Лион и Монако са с по 29. Кавани пък вече е със 17 попадения на сметката си, докато Неймар е с девет. Троа от своя страна е 13-и с 18 точки.

ПСЖ - ТРОА 1:0