Арсенал се утвърди в топ 4 с гръм и трясък (видео)

Отборът на Арсенал разгроми Хъдърсфийлд с 5:0 в двубой от междинния 14-и кръг в Премиър лийг и се утвърди  с гръм и трясък в топ 4 на временното класиране, като събра 28 точки - с една по-малко от третия Челси и с 2 повече от 5-ия Ливърпул.

Александре Лаказет даде аванс на "артилеристите" още в третата минута. В рамките на 4 минути през втората част Арсенал разгроми гостите с попадения на Оливие Жиру (68), Алексис Санчес  (70) и Месут Йозил  (72). Три минути преди края на редовното време Жиру вкара и втория си гол в мача за 5:0.

Домакините постигнаха 12-а поредна победа в шампионата на "Емиратс". По пътя към изпълнението на тази цел мениджърът Арсен Венгер предприе само една промяна в своя състав - Месут Йозил се завръща сред титулярите за сметка на Алекс Иуоби.

Колегата му Дейвид Вагнер направи цели шест промени в своя състав, но и това не му донесе успех.
Двубоят на "Емиратс" започна по най-добрият начин за домакините, които откриха още в 3-ата минута чрез французина Александре Лаказет. Той получи майсторско подаване с пета от Аарън Рамзи на границата на наказателното поле, което матира отбраната на гостите, справи се с бранител на Хъдърсфийлд и прати топката в мрежата до близката греда на пазената от Льосъл врата за 1:0. Попадението успокои "артилеристите", които заиграха доста по-освободено след това и до края на полувремето създадоха още интересни ситуации.
През втората част гостите се опитаха да обърнат негативния развой на мача, като изглеждаха опасни в атака, но рухнаха само в рамките на четири минути между 68-ата и 72-ата минута. Комбинация между Йозил, Санчес и Жиру доведе до удвояване на аванса на "артилеристите", след като французинът получи идеална топка пред вратата и отблизо не сгреши. Още не бяха отшумяли емоциите от попадението, когато Санчес направи резултата класически след нова асистенция на Йозил, който го намери с подаване от десния фланг, а чилиецът елегантно прати топката в мрежата.
Головата фиеста на "Емиратс" продължи. В 72-ата минута и самият Йозил записа името си сред голмайсторите, след като беше изведен перфектно от Рамзи и очи в очи успя да преодолее стража на гостите. В този момент редица фенове на Арсенал решиха, че са видяли всичко в този мач и се отправиха към изходите на "Емиратс", но се оказаха в голяма заблуда.
Три минути преди края на редовното време французинът Оливие Жиру наниза втория си гол в мача, след като се възползва от изработено на практика от Колосинак положение за гол.