Добруджа със страхотен обрат срещу Хебър при дебюта на Невен Нешев (ВИДЕО + СНИМКИ)

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа страхотна 5-а победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Петър Пенев направиха фантастичен обрат у дома и надделяха над Хебър (Пазарджик) с 3:2 (25:16, 22:25, 14:25, 26:24, 15:9) в отложен мач от 9-ия кръг, игран тази вечер в зала "Добротица".

Така добричлии се изкачиха на 6-о място във временното класиране с 5 победи, 4 загуби и 13 точки. Хебър пък остава 5-и също с 5 победи, 4 загуби, но с 15 точки. В редовния 10-и кръг Добруджа ще гостува на лидера Пирин (Разлог), а "тигрите" от Пазарджик ще са гости на Черно море (Варна). Срещите са в петък (1 декември) от 18,00 часа.

Домакините от Добруджа започнаха силно в първия гейм, като не позволяваха на съперниците си особено противодействие. Така добричлии поведоха с 1:0 след убедително 25:16. След това "тигрите" от Хебър се отпуснаха и показаха истинската си игра. Момчетата на Атанас Петров доминираха на полето и успяха да обърнат до 2:1 след 25:22 и 25:14. Четвъртата част също стартира силно за Хебър, но след второто техническо прекъсване Добруджа успя да направи обрат. Борбата продължи да бъде за всяка точка, и в крайна сметка срещата влезе в тайбрек след драматично 26:24 за домакините. В петия решителен гейм Добруджа продължиха със силната си игра, взеха стабилна преднина, която запазиха до края - 15:9 и 3:2 в тяхна полза.

Много силен мач за Добруджа изигра новото попълнение на тима Невен Нешев, който реализира 18 точки (2 блока, 1 ас, 60% ефективност в атака и 28% перфектно посрещане) за успеха. Над всички за добричлии пък бе Жулиен Георгиев, който заби страхотните 32 точки (3 блока, 1 ас и 54% ефективност в атака) за победата.

За тима на Хебър Минчо Минчев завърши с 21 точки (1 блок, 2 аса и 39% ефективност в атака), а Мартин Симеонов се отчете с 16 точки (1 блок, 2 аса, 54% ефективност в атака и 39% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно за победа.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:2 (25:16, 22:25, 14:25, 26:24, 15:9)
ДОБРУДЖА 07: Денимир Димитров 2, Жулиен Георгиев 32, Невен Нешев 18, Мартин Мечкаров 11, Денис Чавдаров 11, Светослав Арнаудов 3 - Христо Христов-либеро (Николай Тодоров, Павел Христов, Димитър Матеев)
Старши-треньор: Петър Пенев
ХЕБЪР: Неманя Стефанович, Минчо Минчев 21, Мартин Симеонов 16, Александър Ляфтов 1, Венцислав Трифонов 11, Мартин Палийски 8 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Симеонов, Костадин Бишуров 9, Петър Бъчваров 2, Иван Тасев, Пламен Христов 1, Илиян Божков, Дафин Коцаков-либеро)
Старши-треньор: Атанас Петров.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)