Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Ман Юнайтед си поигра с огъня, но спечели головото шоу с Уотфорд (видео)

Манчестър Юнайтед победи с 4:2 Уотфорд в гостуването си на "Викъридж Роуд" от междинния 14-ти кръг в Премиър лийг. "Червените дяволи" поведоха с 3:0 през първото полувреме с голове на Ашли Йънг в 19-ата и 25-ата и Антони Марсиал в 32-ата минута, а след това пропуснаха и още няколко добри положения да довършат съперника. В края на втората част обаче гостите отпуснаха газта и дадоха шанс на противника да върне две попадения чрез Трой Дийни от дузпа в 78-ата и Абдулай Дукуре в 84-ата минута. Все пак до голяма драма не се стигна и Джеси Лингард подпечата успеха на своя тим с четвърти гол в 86-ата минута.

Домакините стартираха двубоя с Андре Грей на върха на атаката, а зад гърба му действаха Ричарлисон и Уил Хюс.

Ромелу Лукаку пък водеше атаката за гостите, като в този двубой той имаше подкрепата на Джеси Лингард и Антони Марсиал. Това е мач номер 200 в Премиър лийг за белгиеца.
Манчестър Юнайтед откри резултата още с първия си точен удар в мача. Това се случи в 19-ата минута, когато Ашли Йънг получи пред наказателното поле, с едно докосване си освободи пространство и със светкавичен удар по земя не остави шансове за реакция на вратаря.
Само шест минути по-късно резултатът бе удвоен, а отново Ашли Йънг бе в прегръдките на съотборниците си. Крилото изпълни по брилянтен начин един пряк-свободен удар от около 25 метра и оплете топката в сглобката на вратата за 0:2.
Ситуацията стана още по-неприятна за домакините в 32-ата минута. Играчите на Юнайтед се възползваха от грешка в средата на терена, Лукаку елегантно с едно докосване изведе Антони Марсиал, който напредна и хладнокръвно отбелаза за 0:3.

В самия край на полувремето резултатът можеше да набъбне с още един гол в полза на гостите. Лукаку изскочи на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от Аурелио Гомеш, след това и Лингард опита да довкара отбитата топка, но отново бразилският страж се намеси блестящо и опази вратата си.
Едва в добавеното време на първата част Уотфорд стигна до първата си голова възможност в мача. Ричарлисон получи чудесно центриране в пеналта и стреля с глава, но за негов малшанс кълбото срещна напречната греда.

Второто полувреме започна с опит за натиск от страна на домакините. В 60-ата минута Дукуре реши да стреля от далечна дистанция, но топката мина на високо над вратата. Три минути по-късно Ричарлисон получи центриране в наказателното поле, но с глава стреля над напречната греда.
"Червените дяволи" пък отговориха с шанс пред Джеси Лингард в 66-ата минута, чийто удар мина встрани от вратата.

В 70-ата минута Адриан Мариапа опита да притесни Давид де Хеа с удар от далечна дистанция, който обаче премина твърде далече от вратата.

В 74-ата минута събитията отново се пренесоха пред другата врата, където Пол Погба отправи удар с глава отблизо и по чудо не намери очертанията на вратата. Минуат по-късно Ромелу Лукаку се отличи с нов сериозен пропуск, след като бе изведен очи в очи с вратаря, но се засуети и защитниците на "Стършелите" му попречиха да отправи добър удар.
В 76-ата минута отново белгиецът бе в центъра на събитията. Той напредна на скорост и отправи нелош шут, който мина до гредата.
Веднага след това обаче Уотфорд организра добра атака, Роберто Перейра финтира Маркос Рохо, който го фаулира за дузпа. Трой Дийни изпълни наказателния удар и намали изоставането на своя тим.
Домакините успяха да вкарат и втори гол в 84-ата минута. Андре Карийо пусна остър пас в наказателното поле, а Абдулайе Дукуре с едно докосване насочи кълбото в мрежата за 2:3.
Радостта на "Стършелите" обаче се оказа твърде кратка. В 86-ата минута Джеси Лингард със страхотна самостоятелна акция премина половината терен, преди да отправи чудесен изстрел, с който да прати топката за четвърти път във вратата на Гомеш - 2:4.
С тази победа Юнайтед събра актив от 32 точки, като остава на 2-ото място в класирането, но вече изостава само на 5 от лидера Манчестър Сити. Уотфорд пък се намира на 8-ата позиция в таблицата с 21 спечелени точки до момента.