Боруков спечели дузпа за Шефилд Уензди при победа над Лийдс

17-годишният български юношески национал Преслав Боруков спечели дузпа в мача на дублиращия отбор до 23 години на Шефилд Уензди срещу връстниците им от Лийдс, завършил 2:1. Шефилд постигна трета поредна победа и дръпна с 9 точки пред 2-ия в класирането Нотингам.

Чешкият национал Даниел Пудил даде аванс на тима на Уензди още в 3-ата минута, но в 16-ата гостите изравниха от дузпа. Още до почивката Пудил центрира към Боруков, чийто удар с глава мина на сантиметри в страни. В началото на второто полувреме Боруков спечели дузпа, след като беше повален от Пол Маккей. Мат Пени обаче пропусна дузпата. Но това не се оказа фатално за победата, след като в 89-ата минута домакините получиха нова дузпа, този път реализирана от Стобс.

За Лийдс U23 не игра другият български нападател Кун Теменужков. Той беше пратен при 18-годишните, които играха за Купата на страната, но загубиха от Лийдс с 0:1. Теменужков имаше няколко добри възможности за гол, в това число и опит за задна ножица, но не успя да вкара.