Еспаньол настигна Хетафе (видео)

Еспаньол продължава да играе силно у дома и в трети пореден мач на "RCD Stadium" не допусна гол. Тимът на Кике Санчес Флорес се наложи с 1:0 над Хетафе и се изкачи в средата на таблицата. Двата отбора имат по 16 точки, но Хетафе е с по-добра голова разлика.

Защитникът Марио Ермосо уцели гредата в 10-ата минута, а при добавката Серхио Гарсия стреля високо в аут. Малко след това гол на нападателя на Еспаньол беше отменен заради нарушение в атака. Хетафе направи отлична контра в 19-ата минута и Хорхе Молина беше изведен сам срещу Пау Лопес, но защитник изби топката от самата голлиния.
В началото на втората част Жерард Морено се оказа непокрит след едно центриране от фаул и отблизо откри в полза на домакините. Еспаньол доминираше до края на двубоя и заслужено се поздрави с трите точки.

"Папагалчетата" ще търсят първата си победа далеч от дома при визитата на Ейбар на 3 декември, а Хетафе ще е домакин на Валенсия.