Ювентус се разправи с отбора на Тонев (видео)

Ювентус постигна очаквана победа с 3:0 над Кротоне в домакинството си от 14-ия кръг в Серия “А”. Торинци не бяха особено затруднени от своя съперник и можеха да запишат и по-убедителен успех. Все пак гостите удържаха нулево реми през първото полувреме, но през втората част домакините се развихриха и с голове на Марио Манджукич в 52-ата, Матия Де Шилио в 60-ата и Меди Бенатия в 71-ата минута изковаха успеха си.

Треньорът на домакините Масимилиано Алегри бе направил някои промени в състава си за този мач. Дебют в Серия “А” записа защитникът Бенедикт Хьоведес, който стартира в центъра на отбраната. Марио Манджукич пък започна на върха на атаката, докато Гонсало Игуаин бе оставен на резервната скамейка. Като титуляр за гостите пък стартира българинът Александър Тонев, който бе активен в предни позиции и отправи два удара към вратата на Буфон, преди да бъде заменен в 75-ата минута от Марчело Трота.

Юве започна атакуващо още от самото начало и в 4-ата минута Блес Матюиди бе изведен в наказателното поле, но ударът му мина над вратата. Кротоне пък отговори с шанс пред Тонев в 10-ата минута, който отправи изстрел, но Джанлуиджи Буфон спаси.

“Бианконерите” обаче продължиха да бъдат по-активния тим и в 14-ата минута шут на Дъглас Коща бе спасен от вратаря, а пет минути по-късно Клаудио Маркизио стреля неточно. В 33-ата минута Пауло Дибала също обстрелва вратата на съперника, но Алекс Кордас бе на мястото си. Минута по-късно пък Матюиди отблизо пропусна добра възможност с глава след центриране на Коща.

В 41-ата минута Тонев имаше нов шанс. Той бе изведен в наказателното поле, направи финт и стреля, но покрай вратата.

В 43-ата минута Юве отново пренесе събитията пред другата врата, където Марио Манджукич получи отлично центриране в пеналта, но изстрелът му с глава мина до гредата.

В началото на второто полувреме Ювентус буквално обсади наказателното поле на Кротоне и зареди атака след атака. Така в 52-ата минута логичното се случи и резултатът бе открит. Андреа Бардзали центрира в наказателното поле, където Марио Манджукич с глава насочи топката във вратата за 1:0.

Много скоро след това домакините удвоиха преднината си. В 60-ата минута Матия Де Шилио, който преди минути се бе появил в игра, записа името си сред голмайсторите. Защитникът отправи страхотен изстрел от движение извън наказателното поле и не остави шнсове на вратаря на съперника за 2:0.

В 71-ата минута резултатът стана класически. Миралем Пянич центрира след разиграване след корнер, топката премина през куп от играчи, Матюиди не успя да я засече в опразнената врата, но Меди Бенатия бе заел позиция на задната греда и вкара за 3:0.

До края с пропуски се отличиха още Манджукич, Дъглас Коща и Дибала, но до нови попадения не се стигна.

С тази победа Ювентус остава на 3-ото място в класирането с 34 точки. Кротоне пък се намира на 15-ото място с 12 спечеелни точки до момента.