Дунав ще зимува без загубен гейм в Група Б на Висшата лига

Волейболният отбор на Дунав (Русе) завърши като едноличен лидер в класирането след есенния дял в Група Б на Висшата лига. В последния си мач от първия полусезон волейболистите от Русе победиха като гости Строител (Пловдив) категорично с 3:0 гейма. Така тимът на Дунав завърши с 6 победи от 6 мача и е първенец без загубен гейм.

Второто място в групата е за съставът на Дея спорт (Бургас), който поради ротацията почиваше в този кръг. Тимът от Бургас е с 5 победи, 1 загуба и 14 точки. Истински възход нагоре в класирането отбеляза тимът на Черноморец 2008 (Бяла), който в последния си мач надигра Попово 09 (Попово) с 3:0 гейма. Така представителите на Бяла се изкачиха на 3-о място с 3 победи, 3 загуби и 8 точки.

Загуба регистрира в последния кръг тимът на Виктория Волей (Пловдив), който отстъпи при гостуването си на Раковски 1964 (Севлиево) с 1:3 гейма. Така пловдивчани отстъпиха с една позиция назад и завършиха есенния дял на 4-о място с 2 победи, 4 загуби и 8 точки. Със същия актив е и Строител (Пловдив), но с една точка по-малко е на 5-о място в таблицата. Шести са Раковски 1964 (Севлиево) с 2 победи, 4 загуби и 6 точки. Последни приключват волейболистите на Попово 09 без нито една победа и само с 2 точки.

Първенството в Група Б на Висшата лига се подновява отново с мачовете от втория полусезон на 27 януари 2018 година.