Футболисти, ръководители и фенове на Левски отбелязават 81 години от рождението на Гунди

Енгин Исмаил не успя да се пребори за медал

Българските състезатели не успяха да спечелят медал в последния ден на световното първенство по борба за младежи и двойки до 23 години в полския град Бидгошч. Енгин Исмаил се представи най-добре днес, след като завърши на пето място в категория до 74 килограма свободен стил. Той стигна до битка за бронза, където обаче загуби от украинеца Василий Михайлов с 2:12. Преди това националът прегази Абдулах Саад Алдосари (Саудитска Арабия) с 11:0, после надви Хенри Селениус (Финландия) с 4:2, а на полуфиналите загуби от Акшарбек Гулаев (Словакия) с 0:10.

Така България приключи шампионата с два медала. Микай Наим спечели сребро в свободния стил в категория до 57 кг, а Росиан Дермански взе бронз при класиците до 80 кг. Другите трима българи в последен ден на шампионата загубиха рано. В категория до 70 кг чеченецът с български паспорт Али Умарпашаев започна с фалстарт дебюта си за България на голямо първенство. На старта той падна с 4:10 от Али Закариев (Украйна), който не успя да стигне до финала и участието на национала приключи. При 65-килограмовите Михаил Георгиев беше спрян от иранеца Йонес Алекбар с 1:12, а Иван Стефанов (86 кг) претърпя поражение от Роман Читадзе (Беларус) с 0:10.