Всичко се обърна срещу Хофенхайм (видео)

Участникът в Лига Европа Хофенхайм записа малко очаквана тежка загуба с 0:3 при визитата си на Хамбургер ШФ в среща от 13-ия кръг на Бундеслигата. Гостите не само че се представиха слабо, но нямаха и никакъв късмет. От началото на шампионата те се бяха разписвали във всеки един двубой, но серията им приключи.

Още във 2-ата минута те пропуснаха 100-процентова възможност чрез Серж Гнабри, а четири по-късно си вкараха автогол, след като Кевин Акпогума засече кълбото в мрежата на Оливер Бауман.

Вратарят пък е големият виновник за второто попадение, защото допусна топката по комичен начин след шут на Филип Костич далеч извън наказателното поле. Това се случи в 75-ата минута и окончателно сломи тима на Юлиан Нагелсман.
Малко след това Свен Шиплок удари греда, а гредата беше спасила Хофе и малко след началото на второто полувреме, когато изстрелът беше на Боби Ууд.
В 88-ата минута Гидеон Юнг заби третия гол в полза на Хамбургер ШФ.
Успехът за домакините е четвърти и те вече са над чертата.