И Саутхамптън разби Евертън, "карамелите" отнесоха 11 гола за седмица (видео)

Саутхамптън надигра с 4:1 Евертън на "Сейнт Мери", с което задълбочи още повече тежката криза, в която се намират "карамелите". За една седмица разпасаната команда на Дейвид Ънсуърт допусна цели 11 гола, девет от които в последните четири дни. Душан Тадич (18') даде заслужена преднина на "светците", но гостите се добраха до изравнително попадение чрез Гилфи Сигурдсон (45'). След почивката два гола на Чарли Остин (52', 58') и един на Стивън Дейвис довършиха Евертън.

Преди този двубой "светците" бяха отбелязали общо шест попадения в първенството на свой терен от началото на сезона.

Саутхамптън започна много силно този двубой. Още в 13-ата минута шут на Остин срещна гредата. Пет минути след това Душан Тадич откри резултата. Райън Бертранд проби по левия фланг, след което центрира перфектно към сърбина, който докосна веднъж топката, след което я прати във вратата на Пикфорд.
В 36-ата минута домакините спокойно можеха да получат дузпа, след като центриране на Дейвис удари лакътя на Кийн. Кевин Френд обаче реши, че бранителят не е можел да избегне контакта и не даде сигнал за нарушение.
При цялото това предимство на домакините Евертън изненадващо изравни в самия край на първата част след страхотен удар на Гилфи Сигурдсон.
В началото на втората част Чарли Остин реши всичко в полза на "светците" след два гола с глава. Първо, в 52-ата, нападателят засече центриране на Бертранд. Топката рикошира в напречната греда и влезе във вратата на Пикфорд. Шест минути след това Остин повтори упражнението след центриране на Тадич.
В 87-ата капитанът Стивън Дейвис оформи крайния резултат след техничен удар от границата на наказателното поле.
Саутхамптън вече има 16 точки, които отреждат на "светците" десетото място във временното класиране. Евертън е на две точки над зоната на изпадащите.