Много трудно, но все пак - 11-а поредна победа за Ман Сити в Премиър лийг (видео)

Манчестър Сити изравни клубния си рекорд за последователни победи в Премиър лийг, след като днес записа 11-а такава след обрат с 2:1 срещу Хъдърсфийлд. Новакът в Премиър лийг, който по-рано през сезона победи Манчестър Юнайтед, поведе изненадващо след автогол на Николас Отаменди в самия край на първата част.  С попадения на Серхио Агуеро (47') от дузпа и Рахим Стърлинг (84') "гражданите" обаче се добраха до рекордния за английски отбор 11-и пореден успех като гост във всички турнири.

Кристофър Шиндлер се завърна в състава на домакините след наказание. Джонатан Хог и Томи Смит също бяха титуляри за "териерите".

Джосеп Гуардиола бе направил две промени в своя състав. Николас Отаменди замени Джон Стоунс, докато Серхио Агуеро беше предпочетен пред Габриел Жезус на върха на атаката на "гражданите".
Първият половин час на този двубой не предложи почти нищо интересно, освен че в 13-ата минута гол на Серхио Агуеро бе отменен правилно засада. В последния 1/4 час на първото полувреме обаче стана доста интересно. "Гражданите" пропуснаха няколко много добри ситуации. В 35-ата Силва изведе добре Агуеро, но в последния момент Шиндлер се намеси отлично, хвърли се на шпагат и попречи на аржентинеца. Малко след това Отаменди отрави страхотен изстрел от около 22 метра, след който топката профуча над гредата. В 39-ата минута Агуеро проби отляво и шутира, но Льосъл изби. Стърлинг опита добавка, но от десетина метра стреля доста неточно. Фернандиньо също пропиля една добра възможност, като и неговият удар премина над гредата. Така дойдоха заключителните секунди, в които първо Компани за малко не си отбеляза автогол в опита да изчисти центриране на Инс. При последвалия корнер Шиндлер отклони на близката греда и топката рикошира в рамото на Отаменди, който си отбеляза автогол, давайки сензационен аванс на Хъдърсфийлд. "Териерите" пък успяха да поведат без да нанесат нито един точен удар.
Веднага след подновяването на играта Манчестър Сити изравни резултата. Рахим Стърлинг имаше две претенции за дузпа в рамките на секунди. Първо английският национал падна след сблъсък със стража на домакините Льосъл. Сигнал не последва. Веднага след това Стърлинг получи страхотен пас от Силва и бе дръпнат в наказателното поле от Малоун. Крейг Поусън този път посочи бялата точка. Серхио Агуеро изпълни хладнокръвно за 1:1.
Пет минути след това Агуеро имаше шанс да направи пълен обрат, след като получи от Де Бройне и чукна топката към вратата, но Льосъл успя да избие в корнер.
В 58-ата минута Сане изпълни перфектно пряк свободен удар, след който топката срещна напречната греда.
Десет минути преди края Гуардиола включи в игра Габриел Жезус и това много скоро даде резултат. В 84-ата минута именно бразилецът получи от Де Бройне и стреля, Льосъл изби, но топката рикошира в коляното на Стърлинг и влезе във вратата.
В 88-ата минута Аарън Мууй изпълни много добре пряк свободен удар, след който топката се спря във външната страна на мрежата.
След последния съдийски сигнал Ван Ла Пара получи червен картон заради това, че сложи ръцете си върху лицето на Сане. Германецът пък бе декориран в жълто заради същия инцидент.
Манчестър Сити вече има 37 точки. Хъдърсфийлд е 11-и с актив от 15 точки.