Лас Палмас не се даде на Реал Сосиедад (видео)

Отборите на Реал Сосиедад и Лас Палмас завършиха без победител в двубоя помежду си от 13-ия кръг на Ла Лига. Срещата на “Сан Мамес” в Сан Себастиан приключи при резултат 2:2. Реал Сосиедад е седми в класирането с 19 точки, а Лас Палмас сложи край на серията си от 8 поредни загуби, но спечелената днес точка не помога особено на тима, който е 19-и с едва 7 точки.

В 21-ата минута Тана Домингес успя да изведе Лас Палмас напред в резултата с добавка с глава почти от голлинията. Десет минути по-късно Вилиан Жозе изравни с много хубав гол. Той овладя отлично топката след пас отляво, навлезе в наказателното поле на тима от Канарските острови и с мощен шут опъна мрежата зад Раул Лисоаин.

В 62-ата минута Аднан Янузай бе оставен сам в наказателното поле на Лас Палмас от защитата на гостите и с премерен удар изпрати топката в мрежата за 2:1. Баските обаче не успяха да задържат аванса си в резултата. Само 4 минути след попадението на Янузай Жонатан Виера изравни. Стражът на домакините Херонимо Руи пресече с глава извън наказателното си поле извеждащ пас към играч на Лас Палмас, но насочи топката право към Виера, който с прецизен прехвърлящ удар бе точен за 2:2.

В добавеното време Алваро Одриосола от Реал Сосиедад получи втори жълт, съответно червен картон.