Раковски с втора победа в женското първенство

Волейболният отбор на Раковски (Димитровград) записа втора победа в женското първенство на НВЛ, след като надигра Казанлък Волей с 3:1 (25:20, 25:15, 22:25, 25:22) в мач от 6-ия кръг.

Така Раковски е на пето място във временното класиране със 7 точки след 2 победи и 3 загуби, докато Казанлък е на последното 7-о място без нито една победа до момента. В последния кръг от есенния дял на първенство Раковски ще играе срещу Берое (Стара Загора), а Казанлък ще гостува на шампиона Марица (Пловдив).

"Розите" започнаха силно в първия гейм, но в средата гостенките от Раковски наваксаха изоставането си и поведоха в играта, затваряйки го с 25:20. Във втората част двата тима се догонваха, но след това момичетата на Габи Айшинова отново взеха инициативата и оформиха аванса си на 2:0 след убедителното 25:15. В третия гейм казанлъчанки доминираха през цялото време и успяха да намалят пасива си, спечелвайки частта след 25:22. Решаващият четвърти гейм тръгна равностойно и бе белязан от контузия - посрещачката на домакините Виктория Ветчакова стъпи накриво и си изкълчи глезена. Волейболистките на Деян Боюклиев стопиха изоставането си, изравнявайки при 18:18, и поведоха след това, но не успяха да стигнат до положителна развръзка. Тимът на Раковски се оказа по-издръжлив и спечели с 3:1 след 25:22.