Гориво за ракети: 18 тройки измъкнаха Хюстън срещу Никс (видео)

Хюстън спечели и втората си среща с Ню Йорк през сезона и така затваря серията помежду им със стопроцентов успех - 2 от 2. Рокетс се поздравиха с победа със 117:102 у дома, а тя бе факт след впечатляващ обрат, който включваше заличаване на разлика от 22 точки в полза на Никс.

Макар че бяха без основни фигури като Кристапс Порзингис и Енес Кантер, гостите влетяха ударно в мача и в средата на първата част водеха със 7:29, успявайки да удържат лидерската позиция до почивката - 58:61. Рокетс все пак започнаха да вкарват през третата част, която бе спечелена с 37:13 и така преди финалната четвърт преднината на домакините бе 95:74, след което те не допуснаха срив и спечелиха със 117:102.

37 точки и 10 асистенции на Джеймс Хардън бяха черешката на тортата за победа №15 на Хюстън. Райън Андерсън се включи като резерва със 17 точки, а Тревър Ариза реализира 16. Тексасци нанизаха 18 тройки от 47 опита, а Крис Пол даде 13 асистенции.

Майкъл Бийзли показа какво може, когато е в ритъм и вкара 30 точки за Никс, при това без да реализира нито една тройка - 14/22 за 2 точки и 2/5 от наказателната линия. Кортни Лий добави 17 за деветата загуба на Ню Йорк.