Каен крачи нагоре в класирането

Отборът на Каен продължава с доброто си представяне в Лига 1 от началото на сезона. В мач от 14-ия кръг на надпреварата нормандците победиха с 1:0 Бордо. Единственото попадение бе дело на Иван Сантини. Хърватският нападател се разписа в 23-ата минута. Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу се появи на терена за жирондинците в средата на втората част на мястото на Франсоа Камано, но не успя да помогне много на тима си.

В класирането Каен вече заема шесто място с актив от 22 точки. Бордо от своя страна се смъкна до 13-а позиция със 17.

Троа разби Анже с 3:0 след попадения на Саиф-Един Кауи, Хюн-Джун Сук и автогол на Ромен Томас. Домакините събраха 18 точки и вече са на 11-о място. Гостите пък вече пет срещи нямат успех и се смъкнаха до 17-а позиция с 14.

Тимът на Метц вече вече започва да мисли за завръщането си в Лига 2, след като записа поредна загуба - този път с 0:2 като домакин на новака Амиен. Муса Конате и Бонгани Зунгу бяха точни за победителите. Метц остава на дъното с едва четири точки, докато Амиен вече е десети с 18.

Дижон надигра Тулуза с 3:1. Чанг-Хоон Квон откри преди почивката, а през втората част Шека и Уесли Саид оформиха успеха. В края на мача Анди Делор вкара почетното попадение за гостите от Южна Франция. Дижон заема 12-о място с 18 точки, докато Тулуза е с две по-малко на 14-а позиция.