Тежките времена за Лил се завърнаха

Отборът на Лил загуби с 0:3 визитата си на Монпелие в мач от 14-ия кръг на Лига 1 и отново хвърли феновете си в сериозни съмнение относно елитното бъдеще на клуба. “Кучетата” в момента са с отстранен треньор, след като Марсело Биелса напусна Франция без разрешение и хаосът в ръководството явно оказа влияние.

Домакините стигнаха до попаденията още през първата част. В петата минута Жером Русийон откри, а Джовани Сио удвои в 26-ата. Скоро Казимир Нинга вкара и трети гол, с което тотално отчая гостите. Така Лил спря серията си от две поредни победи и се върна на предпоследното място в подреждането с едва 12 точки. Монпелие от своя страна вече е седми с 20 точки.