Пирин се върна начело в Суперлигата

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) се върна начело във временното класиране на Суперлигата на България. Момчечетата на треньора Северин Димитров записаха 8-а победа, след като надиграха като гости Тетевен Волей с 3:0 (25:14, 25:20, 26:24) в мач от 9-ия кръг, игран тази вечер.

Така разложани отново са лидери с 8 победи, 1 загуба и 22 точки, колкото има и 2-ия Монтана, но с по-лошо геймово съотношение. Тетевен остава на предполседното 11-то място с 1 победа, 8 загуби и 3 точки. В следващия 10-и кръг Пирин приема Добруджа 07 (Добрич), докато тетевенци ще гостуват на Миньор (Перник). Срещите са в петък (1 декември).

Първия гейм протече изцяло под доминацията на Пирин, които не позволиха на домакините да противодействат особено. Идентично протече и втората част, въпреки опитите на тетевенци да се върнат в игра. В третия гейм "зелените" започнаха силно и взеха стабилна преднина, която задържаха до средата му. Тогава гостите от Разлог съумяха да стопят разликата и да поведат. В заключителните моменти се заформи интрига, но в крайна сметка Пирин спечелиха чисто с 3:0 след 26:24.

Най-полезни за Пирин станаха Радослав Попов (1 блок, 63% ефективност в атака и 44% перфектно посрещане) и Илиян Преспов (2 блока, 1 ас и 34% ефективност в атака) с по 13 точки за победата. За домакините от Тетевен Илиян Иванов приключи с 14 точки.