Фрайбург спря пропадането с успех над Майнц 05

Отборът на Фрайбург спря негативната си серия от 3 поредни загуби и общо 5 мача без победа на сметката си в Бундеслигата. Това се случи след успех с 2:1 в домакинството на Майнц 05 от 13-ия кръг. За гостите пък това бе краят на серията от три поредни мача без поражение.

Домакините поведоха в 51-ата минута на двубоя. Тогава Дани Латца сгреши фатално, връщайки неразчетено назад, Нилс Петерсен реагира светкавично и открадна топката, след което отбеляза в опразнената врата за 1:0.

Вторият гол за Фрайбург дойде едва в първата минута на добавеното време. Тогава след чудесна контраатака Флориан Кат изскочи зад защитата и хладнокръвно реализира за 2:0.

Минута по-късно пък Майнц успя да направи загубата си малко по-почетна. Емил Бергрен бе изпуснат в наказателното поле, той овладя, обърна се и отбеляза за крайното 2:1.

След тази победа Фрайбург излезе от опасната зона и вече е 15-ти с 11 точки. Майнц пък се намира на 12-ата позиция в класирането с 15 спечелени точки.