Кристиано пропусна дузпа, но доближи Реал Мадрид до Барса (видео + галерия)

Европейският клубен шампион Реал Мадрид надви с 3:2 Малага на своя стадион “Сантиаго Бернабеу” в мач от 13-ия кръг на Примера дивисион. Така “лос бланкос” поне временно се доближиха до Барселона и се намират на 7 точки зад убедителния лидер в класирането, който утре вечерта гостува в най-интересния двубоя от кръга на втория в подреждането Валенсия. Реал Мадрид остава трети с вече 27 точки, с 3 по-малко от "прилепите" от Валенсия, а Атлетико Мадрид е четвърти с 24 точки, като "дюшекчиите" гостуват по-късно тази вечер на Леванте.

Кристиано Роналдо стана автор на победния гол за "лос меренгес" тази вечер. Той бе точен за 3:2 в 76-ата минута с добавка, след като броени секунди по-рано бе пропуснал дузпа. Кристиано бе с основна заслуга и за гола на Карим Бензема в 10-ата минута, а в 21-ата минута и Каземиро реализира попадение за "белите". За гостите от Андалусия точни бяха Диего Ролан (18) и Чори Кастро (58). Малага заема 18-о място в класирането със 7 точки.
26 Реал Мадрид - Малага 3:2
“Белите” обсадиха вратата на гостите от Андалусия от първата минута и първият гол в мача не закъсня. В 10-ата минута Марсело центрира прекрасно отляво и Кристиано Роналдо отправи блестящ удар с глава към противниковата врата. Топката се отби от напречната греда, но това пък позволи на Карим Бензема да реализира едно от най-лесните попадения в кариерата си.
ФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧА
В 18-ата минута далечен изстрел на Ресио мина опасно близо до вратата на Кико Касийя, но секунди по-късно топката се озова в мрежата зад стража на “лос меренгес”. Кеко центрира отдясно, Диего Ролан овладя майсторски топката на гърди и веднага стреля към вратата, а Касийя бе безпомощен и резултатът бе изравнен - 1:1.
Радостта на гостите обаче бе твърде кратка. В 21-ата минута бразилският халф Каземиро заби топката с глава във вратата на Роберто Хименес след центриране от ъглов удар на Тони Кроос.
В следващите минути първо Малага застраши вратата на Касийя, но пропусна шанс за 2:2, а малко след това Бензема не съумя да вкара втория си гол в двубоя. В 37-ата минута пък Кристиано бе близо до гол, но стражът Роберто спаси удара от движение на португалската суперзвезда. Минута преди края на първата част CR7 пак нямаше късмет да вкара гол. Той стреля много добре с глава след центриране на Дани Карвахал, но Роберто с невероятно спасяване запази резултата непроменен. Първото полувреме завърши с гол с глава във вратата на Реал Мадрид на резервата Пол Баис, който обаче бе отменен заради нарушение в атака.
Роберто направи ново отлично спасяване седем минути след почивката, парирайки силен шут на Тони Кроос.
В 58-ата минута тимът на Малага за втори път от началото на двубоя успя да изравни резултата. Гонсало Кастро изпробва късмета си с далечен изстрел и след неубедителна намеса на стража Касийя топката се озова в мрежата. Касийя успя да избие леко топката, но не и да й попречи да попадне във вратата.
В 63-ата минута пред Кристиано се откри великолепен шанс за 3:2, но “седмицата” се размина с топката на метър-два от противниковата врата.
В 76-ата минута Кристиано най-сетне опъна мрежата зад Роберто. Стори го с добавка след изпълнение на дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Луис Ернандес срещу сменилия Иско през второто полувреме хърватски халф Лука Модрич. Роберто изби топката след шута от бялата точка на Роналдо, но CR7 получи шанс за добавка и този път не сгреши - 3:2.
Три минути преди края Кристиано вкара гол на празна врата след пас на Лукас Васкес, но португалецът бе в положение на засада и попадението бе отменено, а това бе и последният интересен момент в срещата.