Селта задълбочи кризата в Леганес

Началото на сезона беше като приказка за Леганес, но постепенно отборът на Асиер Гаритано започна да осъзнава, че в първенство като Ла Лига е много трудно да поддържаш високо ниво във всеки кръг. Тази вечер Леганес отстъпи с 0:1 при гостуването си на Селта и регистрира четвърто поредно поражение. Единственият гол в мача беше дело на Яго Аспас от дузпа в 27-ата минута.

Аспас пробяга половината терен в 9-ата минута и се озова на добра позиция, но стреля в аут. Добрите намеси на вратаря на Леганес Иван Куеяр запазиха равенството до средата на полувремето, но в 26-ата минута Ерик Моран задържа в наказателното поле Джони Кастро и реферът Ернандес Ернандес отсъди дузпа, която Яго Аспас хладнокръвно реализира. За звездата на Селта това беше седми гол през сезона.
През втората част сериозен пропуск за домакините направи десният бек Уго Майо. Леганес нямаше никакви опасни атаки и закономерно загуби.

Двата тима вече са съседи в калсирането с по 17 точки, но Селта има по-добра голова разлика. В следващия кръг галисийци ще гостуват на Барселона.