Резервите на Лацио не биха, Ница и Балотели стигнаха елиминациите (видео)

Отборът на Лацио не успя да надвие Витес на "Олимпико" в двубой от Лига Европа. Срещата завърши 1:1, но трябва да се отбележи, че "орлите" вече си бяха осигурили класиране за следващия етап на втория по сила европейски клубен турнир. Поради тази причина наставникът на италианците Симоне Индзаги беше заложил на много резервни състезатели, което означаваше почивка за титулярите.

Гостите от Холандия започнаха по-силно и това доведе до техен ранен гол. В 13-ата минута нападателят Бриан Линсен не остави шансове на стража на лациалите Иван Варгич и с удар под гредата резултатът бе открит. В края на полувремето Луис Алберто с чудесен изстрел направи 1:1. Това бе първи гол в Лига Европа за испанското крило. С полученото равенство римляните премахнаха всички въпросителни относно първото място в тази четворка.

По същото време Ница удари белгийския Зюлте-Варегем с 3:1. Това сложи край на всички неясноти в групата. Италианската звезда на френския състав Марио Балотели се отчете с две попадения, едното от тях дойде от дузпа, а защитникът Адриен Тамез бе автор на третия гол. Бриан Хамалайнен вкара почетния гол за гостите.

Лацио - Витес 1:1

Ница - Зюлте-Варегем 3:1