Астана на Стоилов преклони глава пред Виляреал след голов спектакъл (видео)

Отборът на Виляреал надигра с 3:2 като гост водения от българския специалист Станимир Стоилов тим на Астана в мач от петия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Двата тима направиха хубав мач с куп интересни моменти и пред двете врати. Раба (40) и резервата Седрик Бакамбю (65, 83) бяха точни за испанците, а автори на головете за шампиона на Казахстан станаха Жуниор Кабананга (22) и Патрик Тумаси (88).

Виляреал е лидер в класирането в Група “А” с 11 точки и си гарантира участие на 1/16-финалите. Астана заема втора позиция със 7 точки, но казахстанците може да бъдат изместени от Славия (Прага). Чехите са трети с 5 точки преди гостуването си на Макаби в Тел Авив по-късно тази вечер. Макаби е последен в групата с едав една точка.

Мачът започна с опасни атака към вратата на Астана, но гостите от Виляреал не успяха да реализират гол, като Никола Сансоне бе една от основните заплахи за домакините и стража Ненад Ерич в началните минути.

В 22-ата минута Астана шокира съперника си с много красив гол. Конгоанският нападател Жуниор Кабананга изненада стража на “Жълтата подводница” (футболистите на Виляреал бяха в червени екипи тази вечер, а тези на Астана - в жълти) Мариано Барбоса и със страхотен далечен изстрел опъна мрежата зад него.

Вратарят на Виляреал не се намеси по най-добрия начин в ситуацията при гола на казахстанците, но в 39-ата минута направи блестящо спасяване след страхотен шут на ганаеца Патрик Тумаси.

Минута по-късно резултатът стана 1:1. Раба получи извеждащ пас, напредна по десния фланг и с много хубав изстрел преодоля Ерич за 1:1.

Двадесет минути след началото на второто полувреме включилият се от пейката Седрик Бакамбю даде аванс на Виляреал в резултата. Бакамбю бе изведен от Сансоне сам срещу Ерич и изпрати топката в мрежата - 1:2.

Бакамбю пропусна отличен шанс за 1:3 в 81-ата минута, но две минути по-късно той все пак реализира второто си попадение в мача. Бакамбю получи асистенция от футболист на Астана, който допусна груба грешка и с прецизен шут извън наказателното поле конгоанският нападател попари домакините.

Двубоят обаче не бе приключил и след късметлийски рикошет в тялото на играч на Астана топката попадна в Патрик Тумаси и той с много хубав изстрел я насочи в мрежата зад Барбоса.

В минутите до края домакините обсадиха вратата на Виляреал, но така и не успяха да се доберат до равенство, а в последната си среща от групата казахстанците гостуват на Славия в Прага.

АСТАНА - ВИЛЯРЕАЛ 2:3
1:0 Кабананга (22)