Болоня попари Верона с обрат за две минути (видео)

Отборът на Болоня спечели с 3:2 гостуването си на Верона от 13-ия кръг на Серия “А”. Домакините водеха с 2:1 на полувремето, но през втората част гостите направиха обрат с два гола за две минути и измъкнаха трите точки. Така Болоня спря серията си от 4 поредни загуби, като в същото време нанесе 5-то поредно поражение на своя съперник.

Верона на два пъти повеждаше в резултата. В 22-ата минута Мохамед Салим Фарес центрира отляво и Алесио Черчи с глава прати топката във вртата за 1:0. Десет минути по-късно обаче гостите изравниха. Родриго Паласио изведе Матия Дестро на стрелкова позиция и той със силен удар в близкия ъгъл възстанови статуквото.

В 33-ата минута домакините отново си върнаха преднината. Удар на Мартин Касерес с глава бе спасен от вратаря, но при добавката уругваецът отблизо довкара за 2:1.

През второто полувреме обаче Болоня сътвори пълен обрат за две минути. В 76-ата Симоне Верди центрира в наказателното поле, където Оржи Оквонкво с глава бе точен за 2:2. В 76-ата минута пък Годфред Донса с прекрасен изстрел от около 25 метра донесе успеха на своя тим за крайното 2:3.

Така Болоня събра актив от 17 точки и излезе на 10-ото място във временното класиране. Верона пък остава в опасната зона на 19-ото място с едва 6 спечелени точки до момента.