Ювентус се сгромоляса в Генуа (видео)

Шампионът на Италия Ювентус допусна неприятна загуба с 2:3 в гостуването си на Сампдория. 13-ият кръг в Серия "А" се оказа фатален за "Старата госпожа". Треньорът Масимилиано Алегри бе направил някои ротации в състава си, където липсваха Пауло Дибала, Джанлуиджи Буфон, Алекс Сандро и Андреа Бардзали, и като че ли това му изигра лоша шега. Сампдория пък изигра много силно второ полувреме, в което вкара и трите си попадения.

Дуван Сапата откри резултата в 52-ата минута, Лукас Торейра удвои в 72-ата, а Джанмарко Ферари бе автор на третия гол за своя тим. В добавеното време на мача Юве върна две попадения чрез Гонсало Игуаин от дузпа в 91-ата и Пауло Дибала в 94-ата минута, но за гостите нямаше време за нищо повече. Така "Моряците" продължиха добрата си серия от 6 поредни победи на своя "Луиджи Ферарис" от началото на сезона.

Домакините заложиха на Дуван Сапата и Фабио Куалярела в атака, а зад гърба им действа Гастон Рамирес.

Юве пък започна мача с Гонсало Игуаин като изнесен таран и Хуан Куадрадо, Федерико Бернардески и Марио Маджукич зад гърба му. Този двубой е под номер 100 за Куадрадо с екипа на Ювентус.
Още във 2-ата минута Юве стигна до първата си голова възможност. Гонсало Игуаин бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да се разпише.
В 12-ата минута Куадрадо опита интересен удар от воле след центриране от корнер, който обаче мина над напречната греда.
Първият шанс за Сампдория дойде в 20-ата минута, когато Березински центрира към Куалярела, който стреля от воле, но покрай вратата.
В 28-ата минута се наложи домакините да направят първата си смяна. Денис Прает бе заменен от Карол Линети.
В 32-ата минута Ювентус създаде нова прекрасна възможност за гол. Куадрадо бе изведен на скорост в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл бе отразен от вратаря Емилиано Вивиано.
В добавеното време на първата част Сами Кедира отправи удар от границата на наказателното поле, но не намери очертанията на вратата. Секунди преди последния съдийски сигнал за полувремето играчите на Юве поискаха и дузпа за игра с ръка на защитник на Самп, но съдията въобще не им обърна внимание.
В началото на втората част Сампдория поведе в резултата. В 52-ата минута Федерико Бернардески не успя да изчисти топката и тя стигна до Дуван Сапата, който се пребори във въздуха със Стефан Лихтщайнер и отбеляза за 1:0.
В 57-ата минута домакините бяха на косъм да удвоят преднината си. Дуван Сапата бе изведен сам срещу Войчех Шчесни и само блестящата намеса на вратаря запази резултата непроменен.
В 63-ата минута Юве организира интересна атака. Центриране на Бернардески стигна до непокрития Манджукич но той се подхлъзна и не успя да насочи топката във вратата.
След това в 66-ата минута Манджукич свали с глава към Сами Кедира и Вивиано със самоотвержена намеса блокира головия удар на германеца. Четири минути по-късно гостите организираха бърза контраатака, но последният пас на Игуаин бе дълъг за Куадрадо и до гол не се стигна.
Вместо да се стигне до изравняване на резултата, в 72-ата минута Сампдория удвои преднината си. Лукас Торейра овладя пред наказателното поле и със силен удар не остави никакви шансове на Шчесни.
В 76-ата минута Пауло Дибала стреля от фаул, но доста неточно и над вратата.
Само три минути по-късно Сампдория направи резултата класически. Центриране на Торейра стигна до Куалярела, който от аутлинията върна към Ферари, а той отблизо прати топката в мрежата за 3:0.
В 83-ата минута Дъглас Коста направи страхотен пробив, но ударът му бе отразен от вратаря Вивиано.
В самия край на мача Ювентус получи дузпа за нарушение на Иван Стринич срещу Дъглас Коща, а Гонсало Игуаин вкара от бялата точка.
След това обаче Сампдория можеше да вкара четвърти гол, ако Линети бе отправил по-точен удар при едно разбъркване пред вратата.
В ответната атака Ювентус стигна и до втори гол. Дибала напредна на скорост и с мощен удар по земя прати кълбото неспасяемо в мрежата.
За гостите обаче нямаше време за нищо повече и те трябваше да преглътнат втората си загуба от началото на кампанията. Юве остава на 2-ата позиция във временното класиране с 31 точки, но вече е на цели 4 зад лидера Наполи. Сампдория пък се изкачи до 6-ата позиция в таблицата с 26 точки в актива си.