Страсбург изплува над чертата

Отборът на Страсбург победи с 2:1 Рен в мач от 13-ия кръг на Лига 1 и по този начин се измъкна от опасната зона. Тимът от Източна Франция стигна до успеха с по едно попадение във всяко полувреме. Жереми Блайак откри резултата в 28-ата минута след подаване на Йоан Салмие и даде увереност на съотборниците си, че могат да стигнат до успеха над по-опитния съперник. В средата на втората част ветеранът Морган Амалфитано бе изгонен с директен червен картон, което улесни задачата на домакините. В 82-ата минута Стефан Баокен удвои преднината на Страсбург, но две минути преди края на мача Адриен Юну намали за гостите. За тим от Бретан обаче нямаше време за промяна в крайния изход от срещата и домакините се поздравиха с ценен успех.

По този начин Страсбург вече има 13 точки в актива си и е над чертата на опасната зона. Играчите на Тиери Лорей имат една аванс от Лил и Амиен, който са с 12. Рен от своя страна е на 11-о място с 15 точки.