Салах се оказа прекалено голяма хапка за Ван Дайк и компания (видео)

Ливърпул записа четвърта поредна победа във всички турнири и сложи край не неуспешната си серия срещу Саутхамптън, след като надигра "светците" с 3:0 на "Анфийлд". Над всички отново бе Мохамед Салах (31', 41'), който вкара два гола и вече има 14 попадения за мърсисайдци от началото на сезона. Филипе Коутиньо (68') оформи класиката.

За първи път през този сезон Ливърпул постига три поредни победи в Премиър лийг. За Саутхамптън пък това е първа загуба в последните шест срещу между тези два тима във всички турнири.

Филипе Коутиньо, Джордан Хендерсън и Деян Ловрен се завърнаха в стартовия състав на Юрген Клоп. Трент Александър-Арнолд пък бе предпочетен пред Джо Гомес. Садио Мане, който до последно бе под въпрос, също беше титуляр за мърсисайдци.

Уесли Хут и Шейн Лонг започнаха за Саутхамптън за сметка на Мая Йошида и Маноло Габиадини. Вирджил ван Дайк, който бе основна трансферна цел на Клоп през лятото, стартира в центъра на отбраната на "светците".
В десетата минута Салах не успя да се възползва от голямо неразбирателство между Ван Дайк, Фостър и Соарес. Топката бе подарена на египтянина, но той не успя да я насочи във вратата с левия си крак. Малко след това Салах засече от въздуха центриране на Мане, но топката отново премина встрани.
В средата на полувремето Фостър на два пъти трябваше да се намесва след удари от далечна дистанция на Вайналдум и Коутиньо. И в двата случая стражът на Саутхамптън се намеси добре.
В 31-вата минута Тадич не успя да изнесе топката след корнер пред вратата на гостите. Фирмино отне, Клаван и Вайндалдум комбинираха, а в крайна сметка топката стигна до Салах, който със страхотен удар от границата на наказателното поле прати топката в далечния ъгъл. Това бе негова 13-и гол от началото на сезона.
Десет минути след това египтянинът отбеляза и попадение №14. Коутиньо го изведе много добре зад отбраната, с пас по земя, а Салах промуши топката между краката на Форстър - 2:0.
В 55-ата минута Фирмино пропусна да направи преднината на Ливърпул класическа, след като намерен със страхотен пас от Александър-Арнолд. Фостър обаче се справи добре и спаси удара на бразилеца. Удар на Коутиньо в 63-ата минута пък премина на сантиметри встрани от целта. Пет минути след това обаче бразилецът се разписа. Форстър изби удар на Фирмино, но топката стигна до Кутиньо, който с плътен удар направи 3:0. Това бе и последното му действие за днес. След попадението Коутиньо бе заменен от Джан.
До края Фирмино пропусна още една добра възможност.
Ливърпул е на пето място във временното класиране с 22 точки - една зад Тотнъм. Саутхамптън е 14-и.