Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Амиен подхлъзна Монако (видео)

Отборите на Амиен и Монако не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 13-ия кръг в Лига 1. Мачът приключи при резултат 1:1, като той не бе особено добър за гостите, които не успяха сериозно да стопят изоставането си от лидера в класирането Пари Сен Жрмен.

Домакините поведоха в резултата в 31-ата минута, когато Серж Гакпе получи хубав извеждащ пас, надбяга прекия си пазач и отбеляза за 1:0.

Монако се хвърли да търси изравняването, но то дойде едва в 67-ата минута. Фабиньо направи страхотен пробив отдясно и намери Стеван Йоветич в наказателното поле, а той без забавяне стреля във вратата за 1:1.

Усилията на монегаските да направят пълен обрат обаче не доведоха до успех и те трябваше да се задоволят с равенството. След него тимът остава на 2-ото място с 29 точки, като изостава на 3 от лидера ПСЖ, който е и с мач по-малко. Амиен пък записа трето поредно реми и с 12 спечелени точки заема 17-ото място в таблицата.