Лил започна да се съвзема (видео)

Отборът на Лил започна да се съвзема след трудното начало на сезона в Лига 1. Днес възпитаниците на Марсело Биелса надиграха с категоричното 3:1 Сент Етиен и записаха втора поредна победа и общо трета в актива си до момента. В същото време за гостите това бе второ поредно поражение и общо четвърти мач без успех, което говори за мини криза в тима.

Лил взе преднина в мача в 20-ата минута, когато Ануар Ел Гази центрира и Никола Пепе с глава прати топката във вратата.

В самия край на полувремето обаче Сент Етиен получи дузпа в своя полза. Брайън Дабо направи страхотен пробив отляво и бе съборен в наказателното поле, а Жонатан Бамба реализира наказателния удар за 1:1.

През втората част обаче домакините показаха по-голямо желание и стигнаха до успеха. В 71-ата минута Тиаго Мендес овладя една топка и с много техничен удар от около 25 метра не остави шансове на вратаря. Минута преди края пък Есекиел Понсе оформи крайното 3:1, засичайки центриране на Ел Гази.

С този успех Лил излезе от опасната зона и вече се намира на 16-ата позиция с 12 точки. Сент Етиен пък остава на 6-ото място с 18 точки.