Питсбърг и Бъфало спряха сърцата на феновете с девет гола и продължение, Кросби счупи каръка

Сидни Кросби сложи край на дългата си серия без гол в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ) и подаде на Конър Шийри за победната шайба 16 секунди след началото на продължението срещу Бъфало. Питсбърг спечели с 5:4 в четвъртък вечер и се изкачи на трето място в класирането на Столичната дивизия с актив от 23 точки, колкото има и вторият Кълъбмъс. Лидер е Ню Джърси с 24.

Кросби вкара шестия си гол за сезона и първи от 11 мача насам, Шийри завърши срещата с два, а Патрик Хорнквист добави още един в мрежата на Сабите. Фил Кесъл пък заби осмата си шайба през състезателната година и продължи серията си от голове в четири поредни мача, което го прави и лидер в листата на реализаторите за шампионите. Той има поне точка в пет поредни мача и в 16 от 20 през сезона. Мат Мъри спаси 28 удара за Пингвините, които са в серия от шест поредни победи като домакини. Те имат баланс 12-0-1 в последните си 13 мача срещу Бъфало, включително седем поредни успеха като домакини.

Освен серията без гол на Кросби, още една подобна беше развалена във втората третина на срещата. Тогава Джак Айхел се разписа за Бъфало за първи път от осем мача насам. Кълъмбъс остана на точка пред Питсбърг, след като победи с 2:1 след продължение Монреал. Зак Веренски вкара 1:09 минути след началото на допълнителната част, а Сергей Бобровски спаси 28 шайби. Той пусна гол само срещу Пол Байрън, който изравни в последната третина след попадение на Джош Андерсън в първата.