Трифон Лапков и Грьонинген отпаднаха от Шампионската лига, срещу германци за Купата на CEV

Бившият волейболист на Добруджа 07 (Добрич) Трифон Лапков и новият му холандски клуб Абиант (Грьонинген) не успяха да се класират за груповата фаза на Шампионската лига. Шампионите на Холандия паднаха като гости на белгийския гранд Нолико (Маасейк) с 0:3 (21:25, 17:25, 23:25) в мач-реванш от 3-и кръг на квалификациите в най-силния европейски клубен турнир, игран този следобед пред около 1500 зрители в зала "Щеенгьод Арена".

Така след две загуби с 1:3 и 0:3 гейма волейболистите на Грьонинген отпаднаха от ШЛ, но ще продължат участието си във втория по сила евротурнир за Купата на CEV. Там на 1/16-финалите ги очаква германския СВД пауърволейс (Дюрен). Първата среща е на 6 декември (сряда) в Германия, а реваншът е две седмици по-късно в Холандия. Нолико пък за пореден път ще играе в групите на Шампионската лига, като жребият за тях ще бъде в четвъртък (16 ноември).

Трифон Лапков се включи много силно като резерва за своя тим във втория гейм и завърши със 7 точки (1 блок, 60% ефективност в атака, 71% позитивно и 43% перфектно посрещане). Най-резултатен за Грьонинген бе Щайн Ван Шие с 11 точки (37% ефективност в атака). За домакините от Нолико над всички бе Йолан Кокс със страхотните 20 точки (1 блок, 2 аса и 53% ефективност в атака) за победата.