ЦСКА надигра Берое след петгеймова драма

Волейболистките на ЦСКА надиграха Берое (Стара Загора) с 3:2 (17:25, 17:25,  25:16, 25:21, 15:12) в мач от 3-ия кръг на женското първенство нa НВЛ на България, който се игра в зала "Иван Вазов" в Стара Загора.

С това "червените" постигнаха трета победа в шампионата, като продължават да оглавяват временното класиране с 9 точки, преди изиграването на останалите мачове, които са отложени. Тимът на Берое пък записа втора загуба, като с 1 победа и 4 точки заема 3-а позиция в подреждането.

В първите две части домакините от Берое доминираха, като правеха разлика, задържаха я и затвориха безпрепятствено частите. Обратът настъпи в третия гейм, когато настъпи спад в редиците на Берое, а "червените" се активизираха и спечелиха гейма. Това им даде увереност, те се разиграха и и изравниха играта до 2:2 гейма. Драмата бе пълна в тайбрека, като резултатът вървеше равностойно до първото техническо прекъсване. След това волейболистките на ЦСКА взеха надмощие, парираха опитите на домакините за противодеействие и се поздравиха с крайната победа след 15:12 и 3:2.