"Карнобат“ е близо до Топ 3 след победа над „Раковски“

Футболистите на Карнобат вече са само на точка от влизане в Топ 3 на временното класиране, след като се наложиха с 4:1 над Раковски, в двубой от XV-ти кръг на Югоизточна Трета лига.

Момчетата на Георги Калоянов вече са с 30 т., а пред тях е Борислав (Първомай) с 31 т. Лидер в таблицата е Арда (Кърджали) с 42 т., следван от Загорец (Нова Загора) с 38 т.

На пръв поглед карнобатлии не се затрудниха особено срещу Раковски, а четирите гола са атестат за игровото превъзходство на победителите в изминалата среща.

Головият рецитал започна сравнително рано. Живко Димов още в 3-та минута бе точен за 1:0, след като се разписа с удар от границата на вратарското поле на Раковски. Така той прекрати продължително разиграване на топката около наказателното поле на гостите.

В 15-та минута Митко Митев попадна в прегръдките на своите съотборници, когато с топовен удар от 20 метра удвои аванса на Карнобат.

Класическото 3:0 направи капитанът на Карнобат в този мач Димитър Петров. В 26-та минута опитният универсален играч бе най-съобразителен в наказателното поле на гостите, намирайки начин да хвърли в екстаз феновете на Градския стадион в Карнобат.

В 75-та минута Петър Колев напомни за себе си с фамозен гол от малък ъгъл. Нападателят на Карнобат, който кара втора футболна младост, отбеляза от малък ъгъл, почти от самата аут линия, а със своя брилянтен гол заслужи аплодисментите и на най-големите скептици, че е възможно да бъде реализирано попадение от подобна ситуация.

В залеза на мача, в 88-мата мин., гостите стигнаха до почетен гол от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Запрян Запрянов. Именно той записа името си сред голмайсторите в срещата, която премина повече от коректно.

КАРНОБАТ: Роман Васенев, Ангел Лазаров, Стоян Калпаклиев /50 – Димитър Иванов/, Трендафил Момчилов, Милен Стоянов, Емил Димитров, Димитър Петров /57 – Стефан Василев/, Живко Димов /64 – Ивайло Стойчев/, Митко Митев, Яни Николов, Петър Колев

РАКОВСКИ: Васил Кузманов, Ивайло Аврамов, Стоян Григоров, Георги Йотовски, Марио Иванов, Сашко Лачев /72 – Георги Мекерешки/, Стефан Рабаджийски, Запрян Запрянов, Венцислав Изевков, Петър Райков, Михаел Пърчев