Панатинайкос спечели гръцкото дерби в Евролигата (видео)

Панатинайкос спечели гръцкото дерби в баскетболната Евролига за мъже, след като се наложи със 70:62 (16:17, 19:13, 14:17, 21:15) срещу Олимпиакос в мач от шестия кръг. Благодарение на това ПАО подобри баланса си на 3-3 и вече заема девета позиция, докато "червените" са с 4-2 и са шести при равенство с Реал Мадрид, Фенербахче и Макаби Тел Авив.

Олимпиакос вкара първия кош в мача, но гостите направиха серия от 11 поредни точки и взеха значителна преднина. Домакините все пак заличиха аванса на съперниците си и поведоха с една точка след тройка Вангелис Манцарис с последната стрелба за първата четвъртина. Втората част започна при 17:16 в полза на Олимпиакос, но гостите направиха нова серия и поведоха с 25:17. В последствие домакините започнаха да стрелят повече от далечно разстояние и на два пъти се доближиха до изравняване с тройки на Йоанис Папапетру, но Панатинайкос се оттегли за почивка с пет точки аванс. В началото на третата четвъртина Джеймс Гист спечели борба в защита и секунди по-късно вкара третата си тройка от четири стрелби, а Панатинайкос поведе с осем точки, но домакините отново изравниха и дори поведоха с 47:44 само минута преди сирената. Кени Гейбриъл обаче завърши атака за ПАО за 47:46, а Кей Си Ривърс отбеляза тройка четири секунди преди края, с което гостите отново поведоха в резултата. През последната част Панатинайкос увеличи бързо преднината си на десет точки и Олимпиакос не успя да се върне за трети път в мача.

Янис Стрелниекс беше най-резултатен с 18 точки в полза на Олимпиакос, а Джеймс Гист отбеляза 15 за Панатинайкос и спечели шест борби.

В други срещи от кръга Химки (Русия) победи Баскония (Испания) с 91:90, Уникаха Малага (Испания) се наложи над Цървена звезда (Турция) с 79:65, а Фенербахче (Турция) надви Брозе Баскетес (Германия) с 80:57 като гост.