Николай Костов разкрива стратегията на Левски за успех в дербито

Португалия разби предстоящия ни съперник (видео)

Без суперзвездата Кристиано Роналдо, Португалия разгроми с 3:0 Саудитска Арабия в приятелски мач. Над всички беше Гонсало Гуедеш, който вкара един от головете и направи асистенция. Точни за европейския шампион бяха още Мануел Фернандеш и Жоао Марио.

Двубоят имаше за цел набиране на средства за пострадалите от пожарите в Португалия. Освен Роналдо, за домакините не играха и други двама основни футболисти - Рикардо Куарешма и Луиш Нани. Саудитска Арабия по никакъв начин не успя да се противопостави на “лузитаните”. Отборът на Едгардо Бауса, който само след два дни ще излезе срещу България в Лисабон, допусна много грешки в дефанзивен план и можеше да загуби с още по-категоричен резултат.
Жоао Марио уцели гредата в първите минути, а Гуедеш стреля неточно с глава след центриране от корнер на Бернардо Силва. В средата на полувремето Гуадеш проби и намери Мануел Фернандеш, който с едно докосване откри резултата. В 52-ата минута футболистът на Пари Сен Жермен също се разписа след хубава атака на португалците, а точка на спора сложи Жоао Марио в заключителните секунди, възползвайки се от пас на Желсон Мартинс.

В състава на Саудитска Арабия добро впечатление остави само вратарят Мохамед Ал-Оваис.

Португалия вече има 8 победи от последните си 9 мача, а във вторник тимът на Фернандо Сантош ще премери сили със САЩ.

ПОРТУГАЛИЯ - САУДИТСКА АРАБИЯ 3:0
1:0 М. Фернандеш (32)
2:0 Г. Гуедеш (52)
3:0 Ж. Марио (90)