Монтана остава начело в Суперлигата

Волейболният отбор на Монтана остана начело в класирането на Суперлигата на България, след като записа 7-а поредна победа. Момчетата на треньора Даниел Пеев се наложиха у дома над новака Хебър (Пазарджик) с 3:1 (25:17, 27:25, 17:25, 25:13) в първи мач от 7-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост".7

Така монтанчани продължават да са еднолично начело във временното класиране със 7 победи от 7 мача и 19 точки. Хебър остава 4-и с 4 победи, 3 загуби и 11 точки, но преди останалите срещи от кръга утре. В следващия 8-и кръг Монтана гостува на коравия тим на Пирин (Разлог), докато пазарджиклии са домакини на Тетевен Волей.

Гостите от Хебър започнаха силно в първия гейм, но играчите на Даниел Пеев взеха инициативата и съумяха обърнат за 25:17. Втората част бе доста оспорвана, като битката бе до последната секунда, но монтанчани се оказаха по-издръжливи и я измъкнаха трудно с 27:25. В третия гейм "тигрите" от Пазарджик владееха положението до край и го спечелиха с убедителното 25:17, за да намалят изоставането си на 1:2. Впоследствие Монтана отново набра инерция и не позволи изненади - 25:13 и 3:1.

Най-полезен за Монтана бе Аспарух Аспарухов със 17 точки (4 блока, 1 ас, 71% ефективност в атака, 33% позитивно и 11% перфектно посрещане), а младежкият национал на Русия Кирил Клец заби още 16 точки (3 блока и 48% ефективност в атака) за победата.

За тима на Хебър македонският национал Александър Ляфтов (3 аса, 63% ефективност в атака и 21% перфектно посрещане) и Минчо Минчев (37% ефективност в атака) реализираха съответно 15 и 13 точки.

МОНТАНА - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 3:1 (25:17, 27:25, 17:25, 25:13)
МОНТАНА: Константин Абаев, Кирил Клец 16, Аспарух Аспарухов 17, Златко Кьосев 14, Иван Латунов 8, Борис Наков 6 - Добромир Иванов-либеро (Кристиян Петров, Георги Михалев 1, Делчо Раев, Мартин Пенев)
Старши-треньор: Даниел Пеев
ХЕБЪР: Неманя Стефанович, Минчо Минчев 13, Александър Ляфтов 15, Мартин Симеонов 11, Венцислав Трифонов 9, Мартин Палийски 7 - Ивайло Лалов-либеро (Костадин Бишуров 1, Петър Бъчваров 1, Иван Тасев, Пламен Христов, Любослав Симеонов)
Старши-треньор: Атанас Петров.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)